Eurowolontariat -

Wolontariat w Islandii

Coś dla ekologów. A przynajmniej tych, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu, budując ścieżki spacerowe, sprzątając wybrzeże…


Do wyboru masz wolontariat długoterminowy, indywidualny (3-12 miesięcy) lub workcampy (2-4 tygodnie) - w grupie liczącej od 5 do 30 uczestników. Jeśli wybierzesz workcampy będziesz się zajmować budowaniem ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych, czyszczeniem linii brzegowych, remontowaniem budynków komunalnych, prowadzeniem badań ekologicznych, itp. Wolontariat długoterminowy umożliwi ci uczestnictwo w projektach społecznych, kulturalnych i ekologicznych.

Organizacja zazwyczaj przyjmuje wolontariuszy w wieku od 18 lat. W większości projektów nie ma górnej granicy wieku. Kilka projektów jest otwartych dla nastoletnich ochotników (16 lat - trzeba za nie więcej zapłacić), niektóre mają górną i dolną granicę wieku (np. 25-35). Jednak ważniejszym kryterium od wieku jest motywacja wolontariusza. Organizator zapewnia wyżywienie i zakwaterowanie. Za udział w projekcie trzeba jednak sporo zapłacić (ok 350-380 zł opłaty wpisowej + dodatkowo od 350 euro za udział w workcampie)

Aby się zgłosić lub uzyskać więcej informacji o zasadach uczestnictwa skontaktuj się z jedną z organizacji partnerskich SEEDS w Polsce - Stowarzyszeniem Promocji Wolontariatu lub Stowarzyszeniem "Jeden Świat".
Istnieje również mozliwość wzięcia udziału w projekcie Wolontariatu Europejskiego (https://www.seeds.is/european-voluntary-service-evs)

Na stronie organizatora jest już wiele projektów na rok 2020!

Więcej informacji:
https://www.seeds.is


stopka strony