Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza szkoły ponadpodstawowe do przyłączenia się do sieci Eurodesk Polska. To unikalna szansa na wzmocnienie oferty edukacyjnej, wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy z organizacjami z Polski i z zagranicy.
13 września przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii, w którym przedstawiła priorytety i flagowe inicjatywy na następny rok.
Jaka instytucja wyznacza ramy europejskich polityk kształcenia i doskonalenia zawodowego? Co to jest kształcenie dualne? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w kolejnym jubileuszowym quizie Eurodesk Polska i graj o nagrody!
Które kraje leżą i w Europie, i w Azji? Które nie mają dostępu do morza? W kolejnym eurodeskowym quizie jubileuszowym możecie przetestować swoją wiedzę z geografii i… powalczyć o nagrody!
Znamy daty konkursów wniosków o dofinansowanie Projektów Solidarności i Projektów Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w 2023 r. KE udostępniła również nowy przewodnik po programie.
Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego powstała nowa platforma internetowa dla młodzieży i pracowników młodzieżowych. Na stronach Youth Hub znajdziecie informacje o ciekawych debatach, wydarzeniach oraz możliwościach, jakie oferuje UE.
14 września przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von den Layen, wygłosiła trzecie orędzie o stanie Unii. W swoim wystąpieniu nakreśliła plany KE na nadchodzące miesiące oraz zapowiedziała, że rok 2023 będzie Europejskim Rokiem Umiejętności.
Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności mogą już korzystać z najnowszej wersji EKS App. Aplikacja została zaktualizowana oraz zyskała wiele dodatkowych funkcjonalności.
Jak działa Unia Europejska? W jaki sposób powstaje europejskie prawo? Zarejestruj się na platformie EU Academy i dołącz do jednego z kilkudziesięciu kursów poświęconych różnym obszarom funkcjonowania unijnych instytucji.
Myślisz o wyjeździe na wolontariat zagraniczny, ale nie wiesz, od czego zacząć? Europejskie Biuro Eurodesku przygotowało broszurę, w której znajdziesz informacje o największych europejskich programach dla wolontariuszy.
Tworzenie interaktywnych materiałów edukacyjnych, organizowanie zajęć pozalekcyjnych, imprez sportowych, wystaw i konferencji - to tylko wybrane projekty, które mogą otrzymać finansowanie w ramach nowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Wspólnie.eu to europejska platforma zrzeszająca młodych ludzi, którzy chcą zaangażować się w działania na rzecz przyszłości Europy. Zarejestruj się i dołącz do społeczności euroentuzjastów!
Q! App to bezpłatna aplikacja do planowania, realizacji i ewaluacji mobilnościowych projektów młodzieżowych. Zaktualizowana wersja została wzbogacona o kilka nowych funkcji.
Europejskie Forum Młodych przygotowało raport podsumowujący Projekt 25%, którego celem było włączenie młodzieży w konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Starego Kontynentu. W inicjatywę włączyli się młodzi ludzie z 35 państw Europy i zgłosili łącznie 12 tysięcy pomysłów.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Fundacją Orange, uruchomiła dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w 116 111 – telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży.
Najnowsza publikacja ONZ podsumowuje stan realizacji strategii młodzieżowej oraz opisuje globalne wyzwania stojące przed młodymi ludźmi. Publikację można pobrać bezpłatnie ze stron ONZ.
Proces uczenia się może zachodzić w różnych miejscach, nie tylko w klasie czy szkole. Eksperci Komisji Europejskiej zbierają dane na temat innych efektywnych przestrzeni edukacyjnych. Wypełnij ankietę i podziel się swoimi doświadczeniami!
Voice Platform to strona internetowa, na której młodzi Europejczycy mogą nagrywać krótkie wiadomości głosowe i dzielić się opiniami nt. przyszłości Starego Kontynentu. Odwiedź Voice Platform i zabierz głos!