Eurowolontariat -

W alpejskim sanktuarium

Misjonarze Saletyni prowadzą wolontariat we Francji w La Salette. Możesz im pomóc: w hotelu dla pielgrzymów, restauracji lub kościele.


Ośrodek w La Salette to dom dla pielgrzymów, którzy przybywają do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej (znajdującego się w Alpach na wysokości 1800 m).

Wolontariusze z całego świata podzieleni są na grupy: hotelowa zajmuje się obsługą hotelu na 1000 osób, restauracyjna zajmuje się obsługą pielgrzymów w restauracji, kościelna dba o sanktuarium.

Oprócz wyznaczonych zajęć wolontariusze uczestniczą również w niedzielnych mszach i codziennej wspólnej modlitwie. Wolontariat trwa miesiąc, zapewnione jest zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu. Mile widziana znajomość francuskiego.

Aby się zgłosić napisz list (najlepiej mailem), w którym przedstawisz siebie i swoją motywację do wzięcia udziału w wolontariacie. W napisaniu listu pomocny może być kwestionariusz osobowy (w wersji polskiej lub francuskiej) zamieszczony na stronie internetowej. W odpowiedzi dostaniesz Kartę Wolontariusza, w której znajdziesz szczegółowy opis warunków pracy i zasady pobytu w La Salette.

Więcej informacji:
https://saletyni.pl/la-salette/wolontariat/

stopka strony