News -

Papiery do kariery

Ruszyła druga edycja projektu „Papiery do kariery”. Kilkunastu konsultantów regionalnych Eurodesk Polska prowadzi warsztaty w szkołach pomagające w odnalezieniu się na rynku pracy.


To druga edycja projektu. W pierwszej Konsultanci Eurodesk Polska przeprowadzili 253 warsztaty dla  4677 uczniów. W parze z ilością szła jakość. Ponad 90 proc. uczestników było zadowolonych lub bardzo zadowolonych.

Warsztaty „Papiery do kariery” uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, pomagają poznać swoje słabe i mocne strony, pokazują, w jaki sposób skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. Uczestnicy poznają dokumenty składające się na portfolio Europassa. Wypełniają je i analizują. Dzięki temu nabierają przekonania, że warto się nimi posługiwać prezentując swoje umiejętności i kwalifikacje potencjalnym pracodawcom. Scenariusz warsztatów otrzymał pozytywną opinię doradcy metodycznego w zakresie doradztwa zawodowego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Tak jak pozostałe lekcje i warsztaty oferowane przez Eurodesk Polska „Papiery do kariery” mają dwie wersje: lekcyjną - 45-minutową, i warsztatową - 90-minutową. Zajęcia przeznaczone są dla szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku projekt zwiększa zasięg. Do prowadzących warsztaty w poprzedniej edycji dołączyli nowi konsultanci, ponadto zajęcia prowadzone są również w okolicach miast, w których siedzibę mają organizacje, konsultantów prowadzących warsztaty. W sumie tej edycji projektu warsztaty prowadzi 19 konsultantów Eurodesk Polska z 15 następujących miast: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Katowice, Kraków, Kielce, Leszno, Michałowo, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Gdańsk, Zielona Góra.

Placówki zainteresowane poprowadzeniem zajęć powinny skontaktować się z najbliższym konsultantem Eurodesk Polska uczestniczącym w projekcie.

Projekt „Papiery do kariery” to wspólne przedsięwzięcie Krajowego Centrum Europass i Krajowego Biura Eurodesk Polska. Więcej informacji oraz film podsumowujący ubiegłoroczną edycję projektu znajduje się na stronie Eurodesk Polska w dziale Eurolekcje oraz na stronie Europassa.

stopka strony