News -

Ruszył konkurs "Seniorzy w akcji"

Masz od 18 do 35 lat i chciałbyś zrobić coś wspólnie z seniorami? A może jesteś osobą 60+ i masz pomysł na działanie w swojej społeczności? Zgłoś się i zdobądź dotację!


Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować je przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora – organizatorzy stwarzają przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje). Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 6 do 12 tys. zł. Zainteresowani powinni wypełnić list intencyjny. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 17 marca 2015 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Seniorzy w Akcji.

stopka strony