News -

Unia otwiera Parlamentarium

Wystarczy jedno kliknięcie, by mieć szansę na wyjazd do Brukseli i wzięcie udziału w otwarciu Parlamentarium – multimedialnego centrum poświęconego historii, teraźniejszości i przyszłości Parlamentu Europejskiego.


Wystarczy jedno kliknięcie, by mieć szansę na wyjazd do Brukseli i wzięcie udziału w inauguracji działalności Parlamentarium – multimedialnego centrum poświęconego historii, teraźniejszości i przyszłości Parlamentu Europejskiego.

Nowoczesna placówka otworzy swoje podwoje w piątek 14 października. Na powierzchni 5400 metrów kwadratowych (największe centrum parlamentarne w Europie, drugie na świecie po Wzgórzu Kapitolińskim w Waszyngtonie) zgromadzono m.in. ponad 100 interaktywnych terminali, dwa ekrany kinowe 360˚ i największy na świecie trójwymiarowy sufit z diodami LED.

W centrum będzie można zobaczyć, jak działa Europarlament, przyjrzeć się pracy europosłów i dowiedzieć, jak ich decyzje wpływają na życie obywateli Unii. Dzięki multimedialnym wystawom i interaktywnym grom będzie można również wcielić się w rolę posła do PE. W grach fabularnych dla szkół bierze udział 400 aktorów ze wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Oferta centrum skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Ekspozycja Parlamentarium jest przygotowana w 23 językach oficjalnych Unii Europejskiej, centrum jest też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Na wystawie widać długą drogę, którą przebyła Europa. Odrodzenie się po dwóch wojnach, zjednoczenie podzielonego kontynentu, a teraz ten wspólny polityczny projekt - mówi przewodniczący PE Jerzy Buzek.

Zaproszenie na otwarcie centrum otrzymają trzy osoby wylosowane spośród wszystkich, które zgłoszą chęć wzięcia udziału w wydarzeniu na stronie https://www.facebook.com/event.php?eid=273813412643053.

Organizatorzy pokrywają koszty podróży w obie strony oraz zakwaterowania i wyżywienia. Więcej informacji: http://www.europarl.europa.eu/parlamentarium_2011_package/default.htm
stopka strony