News -

10 lat Polski w Unii Europejskiej - konferencja w Bydgoszczy

Minęła dekada od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jak oceniamy ten czas? Jakie korzyści widzą Polacy w integracji z Unią? Czy są jakieś koszty tego procesu? To tylko niektóre pytania, które przyświecać będą konferencji "10 lat Polski w Unii Europejskiej", już 19 maja 2014 r. w Bydgoszczy. Gościem honorowym wydarzenia będzie Minister Spraw Zagranicznych – Pan Radosław Sikorski.


1 maja 2014 r. minęła dekada od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jak oceniamy ten czas? Jakie korzyści widzą Polacy w integracji z Unią? Czy są jakieś koszty tego procesu? Na te i wiele innych pytań obywateli UE postaramy się odpowiedzieć podczas konferencji „10 lat Polski w Unii Europejskiej”, która oprócz podsumowań będzie również próbą określenia naszej obecności w strukturach europejskich w kolejnych latach.
  Konferencja „10 lat Polski w Unii Europejskiej"
  19 maja 2014 r.
  Akademicka Przestrzeń Kulturalna Wyższej Szkoły Gospodarki
  ul. Królowej Jadwigi 14, 85-229 Bydgoszcz
W konferencji udział weźmie Minister Spraw Zagranicznych – Radosław Sikorski oraz liczni prelegenci m.in. z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Centrum Projektów Europejskich, Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Izby Celnej. Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy m.in.: przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, nauczycieli, uczniów i studentów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie konferencji przygotowane zostaną także stoiska informacyjno-promocyjne z bezpłatnymi publikacjami: Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej - Bydgoszcz, Enterprise Europe Network, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Centrum Informacji oraz Eurodesku. Pliki do pobrania: Organizatorzy:
  Centrum Europejskie im. Roberta Schumana przy WSG
  Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz i Toruń przy WSG
  Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej - Bydgoszcz przy WSG
  Wyższa Szkoła Gospodarki
Patronat medialny:
  Polskie Radio PiK
  TVP Bydgoszcz
stopka strony