News -

20 lat Polski w UE

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce stworzyło serwis internetowy poświęcony obchodom 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na stronie można znaleźć m.in. kalendarz wydarzeń towarzyszących jubileuszowi. 


Polska wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. Jednak przygotowania do akcesji rozpoczęły się wiele lat wcześniej. Na stronie 20latwue.pl możemy prześledzić kalendarium wydarzeń, które doprowadziły nasz kraj do UE - od roku 1988, kiedy nawiązaliśmy stosunki dyplomatyczne z ówczesną Wspólnotą Europejską, aż po rok 2003, kiedy miało miejsce referendum, w którym za członkostwem Polski w UE opowiedziało się aż 77,45% głosujących. 

W 2024 r. świętujemy jubileusz 20-lecia Polski w UE. Z tej okazji w całym kraju organizowane są różnego rodzaju rocznicowe wydarzenia, m.in.: eurolekcje, konkursy dla młodzieży, debaty czy spotkania informacyjne. Listę tych wydarzeń znajdziemy klikając w zakładkę “Znajdź wydarzenie.” Pomysłodawcy witryny pomyśleli też o tych, którzy chcieliby się włączyć w obchody organizując własne wydarzenie. Taką inicjatywę można zgłosić administratorom strony za pomocą specjalnego formularza. 

W zakładce “Materiały” umieszczono zaś wiele ciekawych materiałów na na temat funkcjonowania UE. Są to np. publikacje dla dzieci i młodzieży czy linki do stron z informacjami na temat poszczególnych państw UE. 

#20latPolskiwUE    #UE

stopka strony