News -

Akcja Bumerang na Podlasiu

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej z Podlasia? Chcesz coś zrobić dla swojego najbliższego otoczenia? Weź udział w akcji realizowanej przez Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ.


W ramach przedsięwzięcia uczniowie na jeden dzień (lub kilka godzin) zamieniają naukę w szkolnej ławce na lekką pracę na rzecz osób prywatnych, firm, instytucji czy szkół. Koszą trawniki, malują płoty, robią zakupy – a wynagrodzenie za te prace trafia na specjalne konto. Zebrana kwota następnie przeznaczana jest na sfinansowanie działań lokalnych, zaproponowanych przez młodzieżowe jury.

Organizatorzy Bumeranga wzorują się na „genialsozial” - przedsięwzięciu realizowanym w Saksonii przez organizację partnerską Sächsische Jugendstiftung. Corocznie uczestniczy w nim ponad 20 tys. uczniów, dzięki czemu na konto wpływa ok. 500 tys. euro. 

Pierwsza edycja projektu w Polsce będzie realizowana na terenie 10 gmin województwa podlaskiego. Nadzór nad przebiegiem inicjatywy sprawować będzie Rada Projektowa, złożona z przedstawicieli szkół, samorządów, organizacji oraz firm. Partnerami projektu są Sächsische Jugendstiftung, Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej oraz Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych "SocLab".

Projekt jest współfinansowany przez Polską Narodową Agencję programu Erasmus+ Młodzież.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres bumerang.anawoj@gmail.com.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.

stopka strony