News -

Amgen Scholars: świat stoi otworem

Studenci z Polski mają szansę na udział w międzynarodowym programie stypendiów naukowych na najlepszych uczelniach wyższych w Europie. Masz się czym pochwalić? Spróbuj!
Program ten daje szansę uzdolnionej młodzieży na rozpoczęcie kariery naukowej we wspaniałych laboratoriach Uniwersytetu Cambridge (Wielka Brytania), Instytutu Karolińskiego (Szwecja) i Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana (Niemcy). Uczestnicy programu mają wyjątkową okazję zdobyć praktyczne doświadczenia badawcze pod okiem najbardziej utytułowanych naukowców. W zeszłorocznej edycji stypendia przyznano 74 studentom z 39 europejskich uczelni, w tym sześciorgu z Polski.

O udział w programie Amgen Scholars mogą ubiegać się osoby, które studiują kierunki ścisłe, m.in.: medycynę, chemię, farmację, biotechnologię czy bioinżynierię, na jednej z europejskich uczelni wyższych. Program skierowany jest do studentów, którzy nie uzyskali jeszcze tytułu magistra lub licencjata, mających bardzo dobre wyniki w nauce i planujących kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

Warunkiem udziału jest przesłanie aplikacji do jednej z uczelni biorących udział w programie. Każda z nich ma własny system oceny kandydatów, przy czym warunkiem wspólnym jest wypełnienie formularza on-line na stronie: www.amgenscholars.eu oraz przesłanie krótkiego eseju o sobie i dotychczasowych osiągnięciach.

Termin przyjmowania aplikacji upływa na początku lutego 2012 roku.

Więcej o Fundacji Amgen na stronie www.amgen.com/citizenship/overview.html

Szczegółowe informacje o programie:
Europejskie Centrum Koordynacyjne: +44 (0)1223 747459
asp-enquiries@biomed.cam.ac.uk
www.amgenscholars.eu
www.amgen.pl
stopka strony