EU on the Board po angielsku

Europe4Youth zbiera fundusze na wydanie angielskiej wersji znanej eurodeskowcom gry EU on the Board. Wejdź na stronę kampanii na Kickstarterze i dorzuć się!


Planszówka Europe on the Board została stworzona 4 lata temu przez krakowskie stowarzyszenie Europe4Youth. Od tego czasu zyskała wielu entuzjastów, zarówno wśród młodzieży jak i organizacji. Zaciekle grali w nią uczestnicy niezliczonych warsztatów młodzieżowych.

Gra jest symulacją procesu legislacyjnego w organach UE oraz pokazuje rolę poszczególnych unijnych instytucji ustawodawczych i wykonawczych. Gracze wcielają się w przedstawicieli różnych krajów Unii Europejskiej oraz próbują wspólnie stanowić europejskie prawo. Grając w  Europe on the Board  można się również przekonać, jak duży wpływ na funkcjonowanie UE mają wybory na szczeblu krajowym. 

Wydanie polskojęzycznej wersji Europe on the Board sfinansowały Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Eurodesk Polska. Teraz zespół Europe4Youth szuka funduszy na stworzenie anglojęzycznej odsłony planszówki, która trafi do szerszego grona odbiorców. 

Prowadzoną na ten cel zbiórkę można wesprzeć tutaj.

#EUonTheBoard    #DorzućSię    #Europe4Youth

stopka strony