News -

Bądź na czasie

Kiedy zaczyna się rok szkolny we Francji? Kiedy szwedzkie uniwersytety mają letnią przerwę? Jak długo odpoczywają od nauki irlandzcy studenci w trakcie świąt? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – właśnie znalazłeś.
Z internetu można już ściągnąć najnowszy, zaktualizowany kalendarz roku szkolnego w 33 krajach Europy. Przygotowała go sieć Eurydice, dostarczająca informacji i analiz dotyczących systemów i strategii edukacyjnych na Starym Kontynencie. Tegoroczna edycja kalendarza szkolno-uniwersyteckiego zawiera dane dotyczące 27 krajów Unii oraz Chorwacji, Islandii, Lichtensteinu, Norwegii, Szwajcarii i Turcji.

Dostępna w języku angielskim publikacja przyda się wszystkim uczniom i wykładowcom planującym naukę lub nauczanie za granicą, rodzinom, które chcą przeprowadzić się do innego kraju oraz wszystkim innym osobom, angażującym się w międzynarodowe projekty edukacyjne.

Kalendarz pobrać można ze strony http://eacea.ec.europa.eu/education/eurydice/documents/calendars/academic_calendar_EN.pdf.pdf
stopka strony