News -

BIHAPI - konkurs dla programistów

Trwa konkurs na najciekawsze innowacyjne aplikacje przeznaczone dla mieszkańców Warszawy, Poznania i Gdańska.
Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki konkursowi powstaną aplikacje służące np. bezpieczeństwu osób starszych, ochronie dzieci przed dostępem do nieodpowiednich treści w internecie, a także platformy przydatne w miejskiej rekreacji.

Konkurs organizują Centrum Badawczo Rozwojowe Orange Polska przy współprcy z władzami Warszawy, Poznania i Gdańska – miasta te udostępniły otwarte dane (m.in. geodezyjne i telekomunikacyjne), które można wykorzystać do tworzenia aplikacji.

W ubiegłorocznej edycji przedsięwzięcia zwyciężyły dwa programy: „Green Your Office with Orange” oraz „Veturilo Finder”. Pierwszy z nich automatyzuje zarządzanie zasilaniem urządzeń elektrycznych, co pozwala zaoszczędzić energię i poprawić bezpieczeństwo. Drugi umożliwia wyświetlanie stacji rowerów miejskich sieci Veturilo i odnalezienie ich położenia poprzez moduł GPS telefonu.

Udział w konkursie mogą wziąć zarówno programiści z małych i średnich przedsiębiorstw, jak i studenci. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 listopada, preselekcja potrwa do 18 listopada, a faza deweloperska – do 15 grudnia. Łączna pula nagród wynosi 33,5 tys. zł.

Więcej informacji o konkursie:
www.bihapi.pl
stopka strony