News -

Bruksela: Młodzież w centrum uwagi

Prowadzenie pracy z młodzieżą nie jest zbytkiem, ale absolutną koniecznością, jeśli Europa ma poradzić sobie z problemem wykluczenia społecznego czy nietolerancji. Tak uznali uczestnicy II Konwencji w sprawie Pracy z Młodzieżą.


Konferencja zorganizowana w Brukseli w dniach 27-30 kwietnia br. zgromadziła kilkudziesięciu decydentów, naukowców i praktyków, zajmujących się kwestią pracy z młodzieżą na szczeblu lokalnym, regionalnym i europejskim. Tematem dyskusji były zmiany, jakie zaszły w dziedzinie pracy z młodzieżą od czasu poprzedniego spotkania, które miało miejsce w Gandawie w 2010 r.

Uczestnicy obrad przyjęli Deklarację, która zostanie zaprezentowana w trakcie obrad Rady UE ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu (18-19 maja 2015 r.). Belgijskie Przewodnictwo w Radzie Europy, które było organizatorem spotkania w Brukseli, planuje również przełożenie Deklaracji na język prawny, tak by dokument mógł zostać przyjęty przez Komitet Ministrów RE.

Pełen tekst Deklaracji – w jęz.angielskim – dostępny jest na stronie European Youth Convention. Warto również obejrzeć podsumowanie konferencji na YouTube.

stopka strony