News -

Bruksela poleca: Młodzi w działaniu

Polski projekt „Polityka młodzieżowa – przegląd okresowy” znalazł się wśród najlepszych europejskich przedsięwzięć opisanych w publikacji Komisji Europejskiej.


Projekt zrealizowało w latach 2013-2014 Stowarzyszenie Kreatywnej Edukacji z Gdańska, korzystając ze wsparcia Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”. Głównym celem przedsięwzięcia było wypracowanie przez młodych ludzi i decydentów z woj. pomorskiego rozwiązań i postulatów dotyczących istotnych zagadnień lokalnych oraz zwiększenie świadomości młodych osób, czym jest polityka młodzieżowa i jak może wpływać na jakość życia.

W broszurze Komisji Europejskie zatytułowanej „Empowering young people to participate in society” opisano w sumie kilkadziesiąt podobnych inicjatyw, zrealizowanych w całej Europie. W wielu z nich udział wzięli polscy wolontariusze. Publikacja ma stanowić inspirację dla pracowników młodzieżowych, którzy w najbliższych latach będą realizować projekty w ramach programu Erasmus+, służące upodmiotowieniu młodzieży i pobudzeniu jej aktywności.

 

stopka strony