News -

Budujmy nową Europę!

Europejskie Forum Młodzieży oraz 177 innych organizacji pozarządowych i związków zawodowych zaapelowało o podjęcie działań na rzecz społeczeństwa, planety i dobrobytu.


Jak napisano w apelu, w sytuacji, w której znalazła się Europa, liderzy Starego Kontynentu muszą zaangażować społeczeństwa, a w szczególności młodych ludzi do udziału w podejmowaniu najważniejszych decyzji dotyczących przyszłości Europy.

Sygnatariusze listu przekonują, że aktualny kryzys pokazuje pilną potrzebę refleksji nad fundamentalnymi kwestiami: jak zagwarantować, że projekt integracji europejskiej spełni swoje obietnice związane z pokojem, demokracją i solidarnością? Jak Europa może działać na rzecz swoich obywateli?

Jak podkreślono w apelu, zbyt wiele osób w Europie jest niezadowolonych i rozczarowanych Unią Europejską i czuje dystans do jej instytucji i działań. Istnieją jednak grupy zdeterminowanych polityków, związkowców oraz pozarządowych organizacji formalnych i nieformalnych, gotowe do podjęcia działań i pracy na rzecz odnowionej wizji Europy.

Razem możemy stworzyć Europę promującą włączenie społeczne i zrównoważony rozwój, otwartą i sprawiedliwą, działającą na rzecz osób w każdym wieku, ze wszystkich środowisk i narodów – napisano w oświadczeniu.

Pełna treść apelu na stronie EYF.

stopka strony