News -

Cascais Europejską Stolicą Młodzieży 2018

Europejska Stolica Młodzieży zmieniła siedzibę. Z Varny przeniosła się do portugalskiego miasta Cascais, które zwyciężyło w rywalizacji z takimi konkurentami jak Kecskemét, Manchester, Nowy Sad i Perugia.


Jako Europejska Stolica Młodzieży Cascais ma w 2018 roku realizwoać program pod hasłem "Global Youths", którego założenia opierają się w głównej mierze na działaniach majacych zachęcić młodych do korzystania z możliwości, jakie daje im bycie obywatelami świata. Władze miasta zapowiadają również inicjatywy mające na celu wzmacnianie dialogu międzypokoleniowego oraz uczynienie Europy jeszcze bardziej spójną.

Miano Europejskiej Stolicy Młodzieży miasto otrzymuje na jeden rok, podczas którego ma realizować młodzieżowe przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społecznym i ekonomicznym. Inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju nowych pomysłów i innowacyjnych projektów, dzięki którym wzrośnie aktywne uczestnictwo młodych ludzi w społeczeństwie. Pierwszą Młodzieżową Stolicą Europy był Rotterdam.

stopka strony