News -

Co myśli młodzież w Europie?

Ponad połowa młodych Europejczyków w wieku od 16 do 30 lat czuje się ofiarą kryzysu gospodarczego. O emigracji marzy jednak niewielu.


Sondaż wśród europejskiej młodzieży przeprowadzono w związku z Europejskim Wydarzeniem Młodzieżowym (EYE2016), organizowanym w Strasburgu przez Parlament Europejski (20-21 maja 2016 r.).

Jak pokazały badania, choć ponad połowa młodzieży w Europie czuje się marginalizowana w wyniku kryzysu gospodarczego, o emigracji myślą tylko nieliczni. Ankietowani przyznają za to, że bardzo ważne i potrzebne jest promowanie wiedzy na temat UE i zasad funkcjonowania jej instytucji. Olbrzymia większość respondentów jest też przekonana, że internetowe sieci społecznościowe przyczynią się do rozwoju demokracji. 

Młodych zapytano również o stosunek do ekologii – jak pokazały wyniki, duży odsetek młodych ludzi w codziennym życiu podejmuje decyzje mające chronić środowisko i ograniczyć zmiany klimatu.

Badanie przeprowadzono wśród 10294 młodych Europejczyków z 28 krajów w dniach od 9 do 25 kwietnia br. Co ważne, wyniki w poszczególnych krajach dość znacznie się różniły.

Więcej informacji na stronie Parlamentu Europejskiego.

stopka strony