News -

Co Ty wiesz o USA?

Staże w Ambasadzie USA i American Chamber of Commerce to główne nagrody w konkursie dla uczniów szkół średnich Know America.
Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie, po zarejestrowaniu się na stronie konkursu, odpowiadają w internecie na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, „słynne cytaty” i sport.

Liczbę prawidłowych odpowiedzi liczy komputer. 60 uczestników pierwszego etapu z największą liczbą punktów zakwalifikuje się do drugiego części konkursu. Zadaniem w niej będzie napisanie eseju w języku polskim na jeden z 15 zadanych tematów.

15 autorów najlepszych esejów przejdzie do III etapu. Odbędzie się on w Collegium Civitas w Warszawie i będzie składał się z części pisemnej (testu) i części ustnej w języku angielskim. Część ustna będzie rozmową na jeden z tematów podanych na liście, która zostanie opublikowana w połowie stycznia.

30 autorów najlepiej ocenionych esejów zostanie zaproszonych na koszt Fundacji do Warszawy na trzydniowe spotkanie z amerykańskimi dyplomatami. Głównymi nagrodami będą jednak staże w dziale kulturalno-prasowym Ambasady Amerykańskiej i w American Chamber of Commerce w Warszawie oraz granty finansowe. Wszyscy laureaci otrzymają także dyplomy i książki.

Więcej szczegółów na stronie www.know-america.org/witamy.php
stopka strony