News -

Co w nas zostało z baśni Grimm

Już tylko dwie rundy pozostały do końca konkursu fotograficznego dla młodzieży pod hasłem „Nie opowiadaj mi bajek, opowiedz mi o swoim świecie”, organizowanego przez Instytut Goethego


Już tylko dwie rundy pozostały do końca konkursu fotograficznego dla młodzieży pod hasłem „Nie opowiadaj mi bajek, opowiedz mi o swoim świecie”, organizowanego przez Instytut Goethego.

Konkurs, będący częścią obchodów Roku Braci Grimm, ma zainspirować młodzież w wieku od 13 do 18 lat do zastanowienia się nad aktualnością symboli pojawiających się w baśniach pisarzy. Zadaniem uczestników zabawy jest wybranie jednego z motywów baśniowych:
- Czarny las - Czego się boisz?
- Magiczny przedmiot - Co jest twoim amuletem?
- Wyzwanie - Do czego dążysz?
- Podróż - Czym dzisiaj jest dla ciebie podróż?
- Happy end - Co cię uszczęśliwia?

i przeniesienie tej symboliki, za pomocą fotografii, na dzisiejszą rzeczywistość. Zdjęcie konkursowe musi opowiedzieć o świecie autora, jego nadziejach i lękach.

Chętni do udziału w konkursie powinni zamieścić swoje prace na portalu Facebook za pomocą specjalnej aplikacji. Rywalizacja podzielona została na cztery tygodniowe etapy – zwycięzca każdego z nich, wskazany przez internautów, otrzymuje nagrodę – Ipoda Shuffle.

Dwie ostatnie rundy konkursu rozpoczną się 19 i 26 marca. W finale rywalizacji jury przyzna główną nagrodę konkursową - Ipoda Nano. Najbardziej kreatywne fotografie wezmą również udział w międzynarodowej wystawie „Märchenwelten” (Baśniowe Światy), podczas której zostaną pokazane szerokiej publiczności.

Rywalizacja przebiegać będzie jednocześnie w 8 krajach: Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Polsce, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie
www.facebook.com/goetheinstitut.warszawa?sk=wall