News -

Czas na pomysły ze Wschodu

Ruszył konkurs na najlepszą lokalną inicjatywę skierowaną do mieszkańców krajów Partnerstwa Wschodniego. Każdy, kto chce zmienić otaczającą go rzeczywistość, może uczynić pierwszy krok za pomocą strony internetowej NGOmap.eu.


Ruszył konkurs na najlepszą lokalną inicjatywę zgłoszoną przez mieszkańców krajów Partnerstwa Wschodniego. Każdy, kto chce zmienić otaczającą go rzeczywistość, może uczynić pierwszy krok za pomocą strony internetowej NGOmap.eu.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy. Zadaniem uczestników jest umieszczenie w internecie informacji o lokalnych problemach oraz propozycji, jak je rozwiązać. - Nie ma się co martwic z powodu braku doświadczenia, zespołu lub pieniędzy na realizację swoich pomysłów. Korzystając ze strony NGOmap.eu można zaprezentować swoje plany i po zebraniu największej liczby głosów wygrać przepustkę do ich realizacji – mówi koordynator konkursu Łukasz Grajewski z Fundacji Wspólna Europa.

Z każdego państwa wybrana zostanie jedna inicjatywa – ta, która zdobędzie największa liczbę głosów internautów. Autorzy propozycji zostaną zaproszeni do Polski na wizytę studyjną. Będą mogli spotkać się z ekspertami z różnych dziedzin, którzy przedyskutują z nimi sposób wdrożenia pomysłu w życie.

Wiek konkursowiczów nie podlega ograniczeniom. Pomysły można zgłaszać od 20 sierpnia do 16 września 2012 roku. Głosowanie potrwa od 17 do 30 września, a zwycięzców poznamy 1 października.

Więcej informacji o konkursie:
www.ngomap.eu
stopka strony