News -

Debata o mobilności Polaków

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na debatę pt.: „W pogoni za pracą - mobilność w poszukiwaniu zatrudnienia w UE. Korzyści i koszty mobilności zawodowej Polaków". Spotkanie odbędzie się 28 października w Warszawie.
W dyskusji udział wezmą posłowie do Parlamentu Europejskiego, eksperci uniwersyteccy i rządowi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracodawców i Komisji Europejskiej. Do zabrania głosu zaproszeni zostaną również goście obecni na sali.

Debatujący podejmą próbę odpowiedzi na pytania dotyczące mobilności Polaków na unijnym rynku pracy oraz uznawaniu ich wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w innych krajach UE. Zaprezentują także działania instytucji europejskich na rzecz wyrównywania szans pracowników.

Będzie to pierwsza z cyklu debat realizowanych w ramach kampanii informacyjnej PE przed wyborami europejskimi, dotyczących najważniejszych wyzwań i problemów w UE. Debaty będą odbywać się do lutego przyszłego roku.

Spotkanie odbędzie się 28 października (poniedziałek) w warszawskiej siedzibie BIPE (ul. Jasna 14/16a) w godzinach 9.30 – 12.00. Organizatorzy proszę o potwierdzanie udziału w wydarzeniu do dnia 23 października - na adres epwarszawa@ep.europa.eu.

Szczegółowe informacje na stronie:
www.europarl.pl
stopka strony