News -

DiscoverEU: czas start!

Ruszyła kolejna runda konkursu DiscoverEU, w którym młodzi ludzie mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie! Na wysłanie zgłoszenia mają czas do 25 października.


Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się w okresie od 1 stycznia 2004 r. (włącznie) do 31 grudnia 2004 r. (włącznie);
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej;
  • mają obywatelstwo jednego z krajów UE lub państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+ (Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja).

Aby zawalczyć o wymarzoną podróż, młodzi ludzie będą musieli wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu (będzie aktywny do 11 października od godz. 12:00 do 25 października). Niezbędne będzie podanie danych osobowych i szczegółów dotyczących planowanej trasy podróży. Kolejny etap polega na rozwiązaniu krótkiego quizu. Przyda się do tego wiedza o kulturze i historii Europy oraz o unijnych inicjatywach skierowanych do młodych. Ostatni etap to odpowiedź na pytanie dodatkowe i nie pozostaje nic innego niż oczekiwać na ogłoszenie wyników! 

Kandydaci, którzy zostaną wybrani, będą mogli podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r. W tym czasie będą musieli odwiedzić co najmniej jeden kraj UE, inny niż ten, w którym mieszkają. 

Więcej informacji o inicjatywie znajdziesz w bazie grantów Eurodesku oraz na stronach Europejskiego Portalu Młodzieżowego. 

#DiscoverEU    #konkurs    #eurotrip

stopka strony