News -

Dla przyszłych liderów biznesu

Pod hasłem „Przywództwo w biznesie” ruszyła nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. W zawodach zdobyć można nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale też indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.


Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie będą mogli wykazać się umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach, pracy zespołowej oraz pisaniu eseju. Każdego roku do uczestnictwa w programie przystępuje ponad tysiąc szkół z całej Polski – w jedenastu poprzednich edycjach placówki zgłosiły łącznie ponad 211 tys. uczniów. Eliminacje szkolne w 12. edycji odbędą się już w grudniu br., zawody okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2017 r. 

Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości i wiedzy o gospodarce wśród młodzieży. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej.

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały dla finalistów i laureatów znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Zawodnicy z najlepszymi wynikami otrzymają także nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do etapu okręgowego otrzymają możliwość udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej, a także publikacje od Wydawnictwa Difin i zaproszenie na egzamin na Certyfikat YoungMBA.

Udział w programie jest bezpłatny, zgłoszenia szkoły i uczniów dokonuje nauczyciel reprezentujący szkołę, a szczegóły dot. rekrutacji, harmonogramu oraz formularz zgłoszeniowy (panel komisji szkolnych) dostępne są na stronie: www.olimpiada.edu.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października br.

stopka strony