News -

Dokumenty Europass - przyjdź na prezentację!

Co to jest Europass? Z czego się składa portfolio tych dokumentów? Jak ich użyć w poszukiwaniu pracy czy edukacji? Te i inne pytania będzie można postawić w trakcie spotkania organizowanego w Poznaniu.


Spotkanie przybliży obecnym idee Europass i dokumenty składowe portfolio, czyli: CV, Paszport Językowy, Suplementy do dyplomu dla absolwentów szkół wyższych, Suplementy dla absolwentów kształcenia zawodowego oraz Europass - Mobilność.

Uczestnicy dowiedzą się także, czym jest Europejski Paszport Umiejętności i jak można go przygotować. Organizatorzy wskażą też, jak można uzyskać poszczególne dokumenty i do czego je wykorzystywać. Prezentacja obejmie strukturę tych dokumentów, które można uzyskać samemu, omówione zostaną również sposoby prezentacji kompetencji, kwalifikacji, doświadczeń zawodowych i edukacyjnych. Będzie też czas na uporządkowanie informacji o tych dokumentach, które wystawiają powołane do tego instytucje.

Gospodarzami i organizatorami spotkania są: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu, działający przy Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Krajowe Centrum Europass funkcjonujące w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godzinie 17:00 w trakcie otwartego spotkania informacyjno - promocyjnego w Centrum Bukowska, przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmuje Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu na adres: rodm@rodm-poznan.pl lub telefonicznie (61 852 49 48). Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

stopka strony