News -

Studenci zagraniczni o pobycie w Polsce

W serii naukowej Wydawnictwa FRSE ukazała pierwsza publikacja książkowa po konkursie Monografie 2021 – „Doświadczenie pobytu w Polsce w narracjach zagranicznych studentów”. Wersję elektroniczną można pobierać z Czytelni FRSE.


Znajomość języka obcego to okno na świat. Dzięki temu, że możemy rozmawiać z przedstawicielami innych kultur, lepiej rozumiemy, jak patrzą na życie i reguły w nim panujące. Czy jednak używanie wspólnej mowy eliminuje konteksty, w których na powrót stałaby się ona obca dla użytkowników? 

Autorzy publikacji przekonują, że podczas dłuższych pobytów w kraju nieanglojęzycznym znajomość języka angielskiego nie wystarczy, by na co dzień swobodnie funkcjonować w nowym otoczeniu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest uczenie się języka kraju goszczącego. 

W dłuższej perspektywie nowa umiejętność sprawi, że lokalna kultura stanie się bliższa, a kontakty z mieszkańcami bardziej otwarte i satysfakcjonujące. Obcokrajowcy będą mogli budować głębsze relacje, kreować własną pozycję w społeczności przyjmującej, a zarazem zdobywać unikalne doświadczenie wzbogacające osobiste zasoby kulturowo-językowe.

Emilia Wąsikiewcz-Firlej, Anna Szczepaniak-Kozak i Hadrian Lankiewicz, Doświadczenie pobytu w Polsce w narracjach zagranicznych studentów, Wydawnictwo FRSE 2022

Publikację można pobierać bezpłatnie z Czytelni FRSE.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu Monografie wysyłać można do 30 czerwca 2022.

#WydawnictwoFRSE    #Student    #Erasmus    #Publikacja    #CzytelniaFRSE

stopka strony