E jak eurowolontariat

Myślisz o wyjeździe na wolontariat zagraniczny, ale nie wiesz, od czego zacząć? Europejskie Biuro Eurodesku przygotowało broszurę, w której znajdziesz informacje o największych europejskich programach dla wolontariuszy. 


Każdego roku tysiące młodych ludzi angażuje się w różne formy wolontariatu. Działają na rzecz środowiska lub ochrony zwierząt, walczą o sprawiedliwość społeczną czy równość płci. Wyjeżdżają na krótko lub długoterminowe projekty do różnych krajów UE, dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami, poznają nowych ludzi i zmieniają świat na lepsze. 

Motywacja do uczestnictwa w projektach wolontariackich może mieć wiele źródeł. Z publikacji przygotowanej przez Europejskie Biuro Eurodesku dowiesz się jak znaleźć inspiracje do działania oraz czym kierować się wybierając projekt dla siebie. 

Jej autorzy przybliżają również zasady uczestnictwa w dwóch największych europejskich programach wolontariackich - Europejskim Korpusie Solidarności i EU Aid Volunteers - oraz opisują inne inicjatywy, którymi warto się zainteresować. 

Publikację można pobrać bezpłatnie ze stron Eurodesku. 

#wolontariat    #eurowolontariat    #wolontariateuropejski    #możliwości

stopka strony