Edukowanie przez granie

Czy można poznawać Unię Europejską i jej programy edukacyjne, dobrze się przy tym bawiąc? Najnowsze gry Eurodesk Polska – „Euroszanse” i „Time to move” pokazują, że tak!


Z dumą prezentujemy dwie gry edukacyjne wyprodukowane przez Eurodesk. Żeby w nie zagrać, należy zaprosić do swojej instytucji przeszkolonego konsultanta Eurodesk, który bezpłatnie poprowadzi zajęcia dla młodzieży. Zapraszamy do kontaktu!

Mobilność, aktywność, granty młodzieżowe – to motywy przewodnie „Euroszans”. Podczas zabawy, prowadzonej przez przeszkolonych konsultantów sieci Eurodesk Polska, uczestnicy poznają najważniejsze programy grantowe finansujące wyjazdy – na studia, na wolontariat, na staże i praktyki. Dowiadują się też o istnieniu unijnych i krajowych konkursów oraz innych inicjatyw skierowanych do młodzieży. „Euroszanse” powstały z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych – każda z nich może zaprosić konsultanta do siebie.
Więcej informacji o grze znajduje się na tutaj (wraz z kontaktami do prowadzących grę).

Z kolei każdy gracz „Time to move” ma do zrealizowania międzynarodową misję – wyjechać na wolontariat, na studia, zorganizować wymianę młodzieży. Wcześniej jednak musi wykazać się wiedzą o Europie, orientacją w takich dziedzinach jak kultura, polityka czy geografia, a także refleksem i wyobraźnią. Gra przystępnie pokazuje, jak fascynującym i zróżnicowanym kontynentem jest Europa. Na nudę nie ma miejsca także ze względu na różnorodność zadań: quizy, zagadki, pojedynki, literowanie od tyłu – to tylko niektóre z nich. „Time to move” przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych. Powstała z inicjatywy europejskiego biura Eurodesku, jej współtwórcą jest Piotr Krzystek ze Stowarzyszenia Europe4Youth, regionalnego punktu Eurodesk Polska z Krakowa, z którym rozmowę można przeczytać tutaj. Polską wersję gry opracowało Krajowe Biuro Eurodesk Polska.
Więcej informacji o grze znajduje się na tutaj (wraz z kontaktami do prowadzących grę).

stopka strony