News -

Ekologiczny Hearth Festival w Krakowie

Za nami pierwsza edycja Hearth Festival – nowej imprezy wolontariuszy europejskich, którzy realizują w Krakowie projekt INTEGRart w ramach programu Erasmus+.


Nazwa festiwalu to gra słów: heart (serce), art (sztuka) i earth (ziemia). Wskazuje ona obszary, które dla twórców są najważniejsze. Na program imprezy, zorganizowanej 21-22 lipca, złożyły się m.in. otwarte warsztaty z yarn-bombingu (tkania dzianin na drzewa i architektury przestrzennej) czy street-artu oraz spotkania z przedstawicielami NGO-sów.

Sporą publiczność przyciągnęły teź koncerty zespołów z Krakowskiej Sceny Muzycznej - inicjatywy wspierającej zespoły związane z Krakowem. Wystąpili m.in. Clock Machine i SoFlow.  - Publiczność dopisała. Tylko w trakcie pierwszego dnia imprezy przez jej teren przewinęło się w sumie kilkaset osób - mówi Szymon Wyrembak z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Twórcy Hearth Festival to międzynarodowa ekipa młodych ludzi, którzy przyjechali do Krakowa jako wolontariusze w ramach projektu INTEGRart. Ich zadaniem było zorganizowanie wydarzenia integrującego lokalną społeczność poprzez sztukę i promującego ekologiczne postawy. Zielony teren wokół Dworku Białoprądnickiego – jednej z instytucji goszczących wolontariuszy - okazał się idealny na tego typu imprezę.

- Koncerty i warsztaty odbywały się pod gołym niebem i były dostępne dla wszystkich. Zainteresowanie festiwalem było duże, więc pierwszą edycję uznajemy za dobry początek – podsumowuje Wyrembak.

 

Monika Jagiełło,
Mobilna dziennikarka programu Erasmus+

stopka strony