News -

Erasmus+ razy 10

Erasmus+ zmienił życie 4 milionów Europejczyków. Ale to wciąż za mało – twierdzą twórcy kampanii „Erasmus+x10” i apelują do europejskich decydentów o 10-krotne zwiększenie budżetu programu.


Podczas szczytu zorganizowanego w stolicy Włoch z okazji 60-tej rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, unijni przywódcy nazwali program Erasmus „największym osiągnięciem Unii Europejskiej”.

Ale szacuje się, że w latach 2014-2020 w projektach realizowanych ze środków Erasmus+ weźmie udział tylko 4 miliony obywateli UE. Tylko, bo to zaledwie 0,8% europejskiej populacji, a budżet Erasmusa+ - najskuteczniejszego unijnego programu - to skromne 1,4% całego budżetu UE. 

Lifelong Learning Platform, Europejskie Forum Młodych oraz Eurodesk ogłosiły więc kampanię „Erasmus+x10” i zachęcają do udostępniania i podpisywania petycji w sprawie zwiększenia nakładów na program Erasmus+ po roku 2020. Erasmus+x10 to „więcej przygód, więcej nauki, więcej mobilności, więcej solidarności społecznej, więcej kreatywności” - wyliczają twórcy filmu promującego kampanię.

Więcej o kampanii: http://erasmusx10.eu/.

stopka strony