News -

eSkills for Jobs - konkurs na film

Rozwój kompetencji cyfrowych w Europie jest celem konkursu organizowanego w ramach kampanii e-Umiejętności na rzecz zatrudnienia. Wyróżnienia otrzymają zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy czy organizacje pozarządowe.


Celem przedsięwzięcia jest nagrodzenie szczególnie udanych inicjatyw służących rozwojowi kompetencji cyfrowych oraz osób wyróżniających się wyjątkowymi umiejętnościami w tym zakresie.

Uczestnikami konkursu mogą być utalentowani młodzi ludzie, liderzy biznesowi, decydenci, profesjonaliści zajmujący się technologami komunikacyjno-informacyjnymi, edukatorzy i przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale także osoby poszukujące pracy i przedsiębiorcy.

Ich zadaniem jest nakręcenie krótkiego filmu (do 90 sekund), opisującego swe doświadczenia i inspirującego innych do działania.

Materiały filmowe będą oceniane w trzech kategoriach:
- cyfrowe obywatelstwo (kategoria dla młodych ludzi, liderów biznesu, praktyków zajmujących się ICT oraz dla organizacji pozarządowych);
- cyfrowa przedsiębiorczość (dla przedsiębiorców);
- najbardziej inspirujące wykorzystanie ICT na rynku pracy (dla poszukujących zatrudnienia i zmieniających ścieżkę kariery).

Zwycięzcy w każdej z kategorii zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, organizowaną w dniach 14-15 grudnia 2015 r. w Luksemburgu. Uroczystość będzie elementem konferencji poświęconej e-umiejętnościom, planowanej przez luksemburską prezydencję w Unii Europejskiej.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października 2015 r.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

stopka strony