News -

Eurodesk Awards 2024

Znamy wyniki tegorocznej edycji konkursu na najlepsze projekty zrealizowane przez organizacje należące do sieci Eurodesk. Wśród laureatów po raz kolejny znaleźli się eurodeskowcy z Polski. 


Eurodesk Awards przyznawane są od 2011 r. Ich misją jest docenienie zrzeszonych w sieci organizacji, które tworzą niebanalne, innowacyjne i potrzebne młodzieży projekty. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W 2024 r. zgłoszono aż 53 projekty z 20 krajów. 

Wśród nagrodzonych po raz kolejny znalazły się eurodeskowe organizacje z Polski. W kategorii Creative youth information award zwyciężył projekt pt. “EURO-BANA”, zrealizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich w partnerstwie z Fundacją Europejski Instytut Outsourcingu z Rybnika. Jury doceniło również działania Fundacji Rysy. Za inicjatywę “K.A.W.A. Organiczna Klub Aktywnych Animatorów i Wolontariuszy Pracy Organicznej” Rysy otrzymały specjalne wyróżnienie. 

W pozostałych kategoriach (Youth participation and engagement oraz Youth inclusion and diversity) wygrały organizacje z Włoch i Chorwacji. Nagroda specjalna, przyznawana przez członków sieci Eurodesk, powędrowała do organizacji z Rumunii. 

W kapitule Eurodesk Awards, oprócz członków sieci, zasiadają przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Erasmus Student Network i Europejskiego Forum Młodych. 

Więcej informacji o Eurodesk Awards i pełną listę zwycięzców oraz wyróżnionych można znaleźć na stronie inicjatywy.

#EurodeskAwrads    #PiekaryŚląskie    #MDK2

stopka strony