Eurodesk Polska o pracy w Europie

Najnowsza edycja „Na biało” to skondensowane kompednium praktycznej wiedzy o pracy w Europie.


W jakim europejskim państwie pracuje się najkrócej, a w jakim najdłużej? W którym kraju system podatkowy przyprawia o ból głowy? Gdzie płaca minimalna jest dwa razy wyższa od średniej pensji w Polsce? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej edycji broszury Eurodesk Polska „Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie”.

Publikacja w telegraficznym skrócie informuje o formalnościach związanych z legalnym zatrudnieniem i pobytem w UE i krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego,  ubezpieczeniach, podatkach, pracy sezonowej, samozatrudnieniu i pracy dla niepełnoletnich. Druga część broszury to najważniejsze informacje i ciekawostki  związane z pracą w 20 wybranych krajach europejskich.

Bardziej obszerne informacje o pracy w 31 europejskich krajach czytelnicy znajdą na stronie Eurodesk Polska w dziale Europraca. Formalności pobytowe, zasiłki, długość urlopu, średnie i minimalne zarobki, koszty życia, poszukiwane zawody... Teksty o pracy na eurodesk.pl to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy szukają praktycznych informacji o pracy w Europie.  

Eurodesk Polska wydaje publikację o pracy w Europie od 2004 r. To już jej szósta edycja. Publikacja jest bezpłatna, liczy 64 strony, jej nakład to 25 tys. egzemplarzy. Dostępna jest w punktach informacyjnych Eurodesk Polska. W wersji elektronicznej broszura znajduje się na stronie Eurodesk Polska.

„Na biało, czyli jak legalnie pracować w Europie” to jedna z trzech publikacji Eurodesk Polska dla młodzieży. Dwie pozostałe to „Altruista w akcji, czyli wszystko co chcesz wiedzieć o wolontariacie za granicą” oraz „Studiowanie to wyzwanie, czyli jak zdobyć indeks w Europie”.

Wszystkie publikacje Eurodesk Polska dostępne są na stronie: www.eurodesk.pl/publikacje

stopka strony