News -

Europejska Noc Naukowców 2016

Ruszają przygotowania do przyszłorocznej edycji europejskiego święta nauki. Instytucje i organizacje, które chciałyby przygotować inicjatywy popularyzujące wiedzę, mogą starać się o granty Komisji Europejskiej.


Noc Naukowców organizowana jest corocznie w ostatni piątek września. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie obywatelom Europy pracy badaczy, zwiększenie świadomości znaczenia badań i innowacji oraz zachęcenie młodych ludzi do wybierania karier naukowych.

Podmioty zainteresowane włączeniem się w organizację Europejskiej Nocy Naukowców mogą zgłaszać swoje pomysły i starać się o granty Komisji Europejskiej. Dofinansowanie w ramach ogłoszonego naboru otrzymają przedsięwzięcia otwarte dla szerokiej publiczności, atrakcyjne dla osób o każdym poziomie wiedzy, ale skierowane przede wszystkim do uczniów i studentów.

Proponowane inicjatywy powinny łączyć w sobie walory edukacyjne i rozrywkowe – Komisji Europejskiej szczególnie zależy na różnego rodzaju publicznych eksperymentach naukowych, pokazach, symulacjach i grach z udziałem młodej publiczności.

Propozycje można nadsyłać do 13 stycznia 2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie ofert można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.

stopka strony