Europejski Ochotniczy Korpus Pomocy Humanitarnej

Europejski Korpusu Solidarności został rozszerzony o nowy komponent. Już niebawem młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w operacjach pomocy humanitarnej na całym świecie. 


Komisja opublikowała zaproszenie do składania wniosków w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na 2022 rok. W ramach nowego finansowania młodzi ludzie będą mogli brać udział w projektach pomocy humanitarnej realizowanych poza Unią Europejską. Tym samym utworzony zostanie nowy program - Europejski Ochotniczy Korpusu Pomocy Humanitarnej.

Wolontariat w ramach Europejskiego Ochotniczego Korpusu Pomocy Humanitarnej przeznaczony będzie dla osób w wieku 18-35 lat zarejestrowanych w bazie EKS. Projekty EOKPH realizowane będą w krajach, w których odbywają się działania i operacje pomocy humanitarnej, ale w których nie toczą się wewnętrzne ani międzynarodowe konflikty zbrojne.

Wnioski dotyczące organizacji wolontariatu i projektów solidarnościowych, w tym projektów w ramach EOKPH, zaplanowanych na 2022 rok składać można do 23 lutego. Dotyczy to zarówno organizacji, jak i grup młodych ludzi, które chciałaby ubiegać się o finansowanie prowadzonych przez siebie projektów solidarnościowych. 

Więcej informacji o Europejskim Ochotniczym Korpusie Pomocy Humanitarnej można znaleźć w bazie grantów Eurodesku oraz na stronach KE.

#EuropejskiKorpusSolidarności    #EuropejskiOchotniczyKorpusPomocyHumanitarnej

stopka strony