News -

Europejski Tydzień Młodzieży - weź udział w debacie!

Rozwijanie potencjału młodych osób i wzmacnianie ich pozycji na rynku pracy to główny temat tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży.


Europejski Tydzień Młodzieży (ETM), organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej, to szansa dla młodych osób na zaprezentowanie swoich poglądów i argumentów oraz obalenie popularnych stereotypów. Uczestnicy obchodów będą zastanawiać się m.in. nad tym, w jakich branżach i dziedzinach młodzi mają szansę na zatrudnienie oraz jakie doświadczenia i umiejętności cenione są na rynku.

Głównym wydarzeniem ETM będzie Ogólnopolskie Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”, które odbędzie się 5 maja br. w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W jego trakcie młodzi będą dyskutować z politykami, ekspertami z zakresu rynku pracy, osobami mającymi doświadczenia w dziedzinie realizacji projektów społecznych i aktywizacji młodzieży oraz przedstawicielami świata biznesu. W spotkaniu będzie uczestniczyć ok. 400 młodych osób.

Dyskusji towarzyszyć będą spotkania informacyjne nt. programu Erasmus+ i targi, podczas których zostaną prezentowane m.in. projekty realizowane w ramach edukacji szkolnej, zawodowej i pozaformalnej. By wziąć udział w forum wystarczy do 23 kwietnia 2015 r. wypełnić elektroniczną ankietę.

Aby zwrócić uwagę opinii publicznej na sprawy ważne z punktu widzenia młodzieży, przedstawiciele administracji rządowej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz reprezentanci młodego pokolenia wezmą również udział w konferencji prasowej. Podczas spotkania z mediami będą zastanawiać się nad tym, z jakimi problemami zmagają się młode osoby poszukujące pracy.

Koordynacją ETM w Polsce zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ wraz ze Stowarzyszeniem Morena w Gdańsku. 

Więcej informacji na stronie programu Erasmus+.

stopka strony