News -

Eurowybory tuż tuż. Gotowi?

Czy wiesz, że Parlament Europejski jest jedną z najważniejszych instytucji decyzyjnych w całej Unii Europejskiej? A czy wiesz, że obywatele wszystkich państw UE mają bezpośredni wpływ na jego kształt? Może to Twoja pierwsza okazja, aby skorzystać z przysługującego Ci prawa głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Bądź doinformowany! Weź udział w happeningu profrekwencyjnym "Euro-wybory", już 9 kwietnia 2014 r. w Bydgoszczy.


Czy wiesz, że Parlament Europejski jest jedną z najważniejszych instytucji decyzyjnych w całej Unii Europejskiej? A czy wiesz, że obywatele wszystkich państw UE mają bezpośredni wpływ na to kto zasiądzie w 2014 r. w Parlamencie Europejskim kolejnej kadencji? Może to Twoja pierwsza okazja, aby skorzystać z przysługującego Ci prawa wyboru? Bądź doinformowany i zagłosuj! Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz zaprasza młodzież szkolną, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane do udziału w happeningu profrekwencyjnym "Euro-wybory", który odbędzie się 9 kwietnia 2014 r. (godz. 10:00-13:00) w Wyższej Szkole Gospodarki (Akademicka Przestrzeń Kulturalna, ul. Królowej Jadwigi 11, Bydgoszcz). Hasłem przewodnim wydarzenia będzie: "Twój pierwszy głos w Europie". W programie m.in.:
  prelekcje na temat Parlamentu Europejskiego, euro-wyborów oraz praw obywateli UE
  konkursy tematyczne z nagrodami i Europejskie Koło Fortuny - turniej wiedzy o państwach członkowskich UE
  sondaż frekwencyjny
  zdjęcia na tle sali plenarnej Parlamentu Europejskiego
  europejskie stoisko informacyjne
  upominki, nagrody oraz słodki poczęstunek
Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmujemy pod adresem mailowym: europedirect-bydgoszcz@byd.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Program happeningu "Euro-wybory" w Bydgoszczy (PDF) Więcej informacji: www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl
stopka strony