News -

Festiwal Gier Planszowych Manufaktura 2012!

Jeżeli ktoś ciągle jeszcze uważa, że planszówki sprowadzają się do chińczyka i monopolu, to jest w błędzie i powinien wybrać się na Festiwal Gier Planszowych Manufaktura. Drugie już spotkanie z planszówkami może być okazją do „odkurzenia" świata fascynującej rozrywki, który być może niepotrzebnie odstawiony został na półkę „dla dzieci". Zapraszamy w weekend 21-22 kwietnia 2012 do budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Wstęp wolny.


Gry planszowe rozwijają się dynamicznie wraz z rozwojem kultury masowej. Mają mnóstwo zalet i właściwie żadnych wad. Po pierwsze są doskonałą alternatywą dla komputera i telewizora, przed którymi młodzież i dzieci spędzają coraz więcej czasu. Po drugie w planszówki można grać wszędzie - w domu, w parku, w szkole, w pociągu, w górach i nad morzem. Ale co najważniejsze, gry planszowe jak nic innego sprzyjają budowaniu relacji i zacieśnianiu więzi między przyjaciółmi i rodziną. Manufaktura to idealna okazja dla wszystkich, którzy chcieliby przekonać się czy gry planszowe to naprawdę atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Gry strategiczne, familijne, słowne, liczbowe, logiczne, karciane i wiele, wiele innych - każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Tak jak i rok temu podczas Festiwalu będzie można wziąć udział w symultanie warcabowej. Dziewięciokrotny Mistrz Polski i sześciokrotny Drużynowy Mistrz Polski, zdobywca 3, 8, 10, 12 i 13 miejsca w Mistrzostwach Świata w warcaby, Michał Janicki z Fromborka, rozegra symultanę na dwudziestu szachownicach jednocześnie! Po jej zakończeniu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Akademii Warcabów. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie strefa gier wielkoformatowych. Jenga, scrabble oraz twister w gigantycznych rozmiarach czekać będą na wszystkich, którzy są zwolennikami dobrej, zespołowej zabawy. Program wydarzenia: 21 kwietnia 2012(sobota)
    10.00 - finał maratonu informatyczno-matematycznego 12.00 - 20.00 Manufaktura 13.00 - turniej dobble z nagrodami 14.00 - symultana warcabowa 15.00 - turniej citytycoon z nagrodami 16.00 - turniej pentago z nagrodami 17.00 - akademia warcabów 19.00 - turniej warcaby z nagrodami
22 kwietnia 2012(niedziela)
    12.00 -16.00 Manufaktura 13.00 -turniej ugabuga z nagrodami 15.00 - turniej jenga z nagrodami 16.00 - losowanie nagród, zakończenie imprezy
Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Odwiedź nasz profil na facebooku: www.facebook.com/ManufakturaFestiwalGierPlanszowych Inicjatorem imprezy jest Fabryka Działań Niemożliwych.
stopka strony