News -

Festiwal muzyczny InterTony w Chojnicach

Na festiwalu wystąpiły zespoły z 3 krajów.


Czerwcowy festiwal muzyczny InterTony w Chojnicach zaistniał dzięki współpracy z wolontariuszami z miast partnerskich z Niemiec - Emsdtetten i Holandii - Hengelo. To już druga edycja. 

Głównym organizatorem i pomysłodawcą była Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej współpracująca z Chojnickim Centrum Kultury oraz partnerskie organizacje: Rockinitiative Emsdetten e.V oraz Jongerencentrum Cerberus. W programie spotkania wolontariuszy był czas na przygotowania do festiwalu i ciężką pracę, a na koniec zabawę przy mocnych dźwiękach. Było też sporo okazji do wymiany doświadczeń. Spotkanie finansowo wsparła przede wszystkim Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Pomagali również inni sponsorzy jak Miasto Chojnice, lokalne przedsiębiorstwa czy organizacje. Pomysł na stworzenie własnego festiwalu muzycznego został zaczerpnięty z Emsdetten, gdzie od ponad 10 lat wolontariusze organizują festiwal muzyczny DettenRock przeciwko rasizmowi i nietolerancji. 

Były też inne atrakcje. Można było obejrzeć wystawę fotograficzną z zeszłorocznej edycji InterTonów, spojrzeć na piękne okolice z wysokości 25 m dzięki podnośnikowi, zaczerpnąć informacji na temat sieci Eurodesk, kupić koszulkę lub płytę zespołu i pysznie zjeść! A wszystko dzięki współpracy wolontariuszy.

stopka strony