News -

Fotoreportaż biletem do Strasburga? Nowy deadline konkursu

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego ogłosiło konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd do Strasburga na specjalną spotkanie Euroscoli, zaplanowane na 9 maja 2014 r. w ramach tzw. European Youth Event 2014.


Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego ogłosiło konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd do Strasburga na specjalne spotkanie Euroscoli, zaplanowane na 9 maja 2014 r. w ramach tzw. European Youth Event 2014.

Konkurs przeznaczony jest dla szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest przygotowanie fotoreportażu na jeden z pięciu tematów:
- Bezrobocie wśród młodzieży. Nowe perspektywy dla „zablokowanego pokolenia”
- Rewolucja cyfrowa. Przyszłość Internetu
- Przyszłość Unii Europejskiej. Europa podczas przemian
- Stabilność. Nowy europejski styl życia – stabilny biznes i standard życia
- Wartości europejskie. Gracz Globalny – Gracz Sprawiedliwy?

Fotoreportaż powinien zawierać od 3 do 7 zdjęć – każde powinno być zatytułowane, swój tytuł musi mieć również cały reportaż. W imieniu szkół prace mogą zgłaszać nauczyciele lub uczniowie mający konta na Facebooku - mają na to czas do 15 grudnia 2013 r. Głosować na fotoreportaże będzie można do 22 grudnia 2013 r. Spośród 7 prac uznanych przez użytkowników FB za najlepsze, jury konkursowe wybierze ostatecznie jednego zwycięzcę.

Nagrodą główną jest dofinansowanie wycieczki do siedziby Parlamentu Europejskiego dla grupy maksymalnie 24 uczniów i 2 nauczycieli, w wysokości od 260 do 360 euro na osobę. Podstawą obliczenia dokładnej wartości dofinansowania jest odległość szkoły od siedziby Parlamentu w Strasburgu.

Więcej informacji na stronach:
https://apps.facebook.com/wycieczka-strasburg/ oraz www.europarl.europa.eu/eye2014/en/news/news.html
stopka strony