News -

FRSE zaprasza na Bieg Erasmusa!

30 września, w samo południe, z okazji 30-lecia programu Erasmus oraz Europejskiego Tygodnia Sportu do biegowego pojedynku staną sztafety, które pokonają łączny dystans 30 km.


Zawody są otwarte dla wszystkich. Zgłaszać się mogą drużyny złożone z pracowników organizacji, firm i instytucji, ale także każdy, kto zbierze drużynę. Dla byłych i obecnych beneficjentów programu Erasmus przewidziane są osobne klasyfikacje i nagrody. Dla tych, którzy chcieliby pobiec, ale nie mają drużyny, istnieje możliwość biegu w „sztafecie w ciemno” - wystarczy się zgłosić przez odpowieni formularz. Drużynom spoza Warszawy (każdej osobie indywidualnie) zwracane są koszty podróży. Bieg odbędzie się w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli.

Bieg Erasmusa ma charakter charytatywny: drużyny dokonują opłaty startowej na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty (do wyboru są cztery kwoty wpisowego, a minimalna opłata to 30 zł od osoby), wspierając w ten sposób realizację projektu WalkCamp, skierowanego do osób po amputacjach.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal z logo biegu oraz logo patronów, napój izotoniczny od Fundacji Recal, a w pakiecie startowym m.in. koszulkę techniczną, worek biegowy, chustę wielofunkcyjną z grafiką wykonaną przez znaną artystkę i podróżniczkę, Kilę Zamanę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz klasyfikacji OPEN otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Do biegu zagrzewać będzie zespół Ritmo Bloco, który na koniec zagra wspólnie z zespołem Brass Federacja, z towarzyszeniem wokalu Diany DeeDee Dąbkowskiej oraz... kubańskiego rapera! Przewidziane są także atrakcje dla najmłodszych oraz stoisko informacyjne programu Erasmus+.

Wolontariusze będą stanowić międzynarodowy zespół. Wciąż można do niego dołączyć, zgłaszając się przez formularz na stronie biegu.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dla drużyn na stronie: erasmusplus.org.pl/bieg oraz w wydarzeniu na Facebooku.

stopka strony