News -

Głosy młodych

Media społecznościowe, fake newsy, stereotypy, tożsamość, marzenia i plany na przyszłość to tylko kilka z tematów, o których młodzi Europejczycy dyskutują w eurodeskowej serii podcastów “Be Europe”. Wśród nich znalazł się też Kacper z Polski.


Vlora, Harry, Mireia i Stefanos, czyli gospodarze podcastu, przepytali młodych ludzi z: Litwy, Rumunii, Łotwy, Hiszpanii, Czech, Irlandii, Szwajcarii, Belgii, Islandii, Włoch, Polski, Luksemburga, Szwecji i Turcji. W ten sposób powstało 14 odcinków podcastu. Każdy trwa ok. 45 minut i jest poświęcony innemu zagadnieniu. 

Np. José Juan z Hiszpanii opowiada o tożsamości, przełamywaniu stereotypów i włączaniu społecznym, a od Lesley z Luksemburga dowiadujemy się, czego możemy nauczyć się od delfinów i waleni. Kacper z Polski zachęca zaś młodych ludzi do tego, aby mieli odwagę marzyć i realizować swoje życiowe cele.

Seria podcastów “Be Europe” powstała w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022. Za realizację projektu odpowiedzialne było brukselskie biuro Eurodesku. 

Wszystkie odcinki dostępne są bezpłatnie na platformach YouTube i Spotify.  

#BeEurope    #podcast

stopka strony