News -

Granty Erasmusa+ w bazie Eurodesk Polska

Szukasz informacji o programie Erasmus+. Zajrzyj do bazy grantów Eurodesk Polska.


Eurodesk Polska włącza się w działania informacyjne o Erasmusie+, nowym unijnym programie edukacyjnym. Wszystkie erasmusowe granty rozbiliśmy na czynniki pierwsze i opisaliśmy w naszej bazie grantów.

Chyba nigdy w historii unijnych programów edukacyjnych nie było takiego zapotrzebowania na informację jak obecnie na Erasmusa+. Zarządzająca programem Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, jest zasypywana pytaniami a oglądalność strony Erasmus+ rośnie z dnia na dzień (choć to jej tymczasowa wersja).

Ten głód informacji zaspokoić nie jest łatwo, tym bardziej, że ciągle nie ma polskiej wersji przewodnika po nowym programie (podobno ma być gotowy w czerwcu), co nawiasem mówiąc stało się przyczyną apelu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych do Komisji w tej sprawie.

Eurodesk Polska postanowił się włączyć w działania informacyjne o nowym programie. Erasmusowe granty opisaliśmy w charakterystyczny dla siebie sposób, rozbijając ten gigantyczny program na czynniki pierwsze. W naszej bazie można przeczytać o wszystkich najważniejszych erasmusowych grantach.

Wśród nich są wyjadaczom edukacyjnych i młodzieżowych grantów programy znane z poprzednich edycji (wolontariat, wymiany, staże), które czasami w zmienionej formule będą sobie nadal funkcjonować, ale są i nowe, nad którymi z pewnością trzeba będzie bardziej się pochylić – to partnerstwa strategiczne, druga akcja Erasmusa+, za którą kryje się cała gama możliwości współpracy we wszystkich sektorach edukacji, a także... między nimi.

Co z tego wszystkiego wyniknie? Tego zapewne nie wiedzą sami architekci programu, bo to jak nowy program wpłynie na rzeczywistość nie zależy od tych, którzy Erasmusa wymyślili tylko od tych, którzy będą tworzyć projekty z jego funduszy. A nie są to fundusze małe - tegoroczny budżet programu w Polsce to prawie 100 milionów euro. Najlepsze projekty sfinansowane za te środki na pewno opiszemy na naszej stronie. A póki co informujemy o najbliższych terminach składania wniosków i najważniejszych zasadach erasmusowych grantów. Mamy nadzieję, że sposób, w jaki je opisujemy i prezentujemy pozwoli szybko zorientować się w bogatej ofercie Erasmusa+.

Wawrzyniec Pater
Koordynator Eurodesk Polska

stopka strony