News -

Imagine Cup 2015

Trwa kolejna edycja konkursu dla studentów – autorów innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących nowe technologie. Laureaci zmagań mogą liczyć na biznesowe wsparcie swoich pomysłów.


Zgłoszone do konkursu drużyny będą mogły wziąć udział w szkoleniach poświęconych opracowaniu kompeksowej strategii komercjalizacji swojego pomysłu. Zespoły najbardziej zaangażowane w przedsięwzięcie otrzymają propozycję wsparcia kapitałowego, co umożliwi im założenie własnego start-upu.

- Polscy studenci od wielu lat odnoszą niesamowite sukcesy w konkursie Imagine Cup. Jestem przekonana, że dzięki nowemu programowi wsparcia biznesowego rozwiązania zgłoszone do Imagine Cup staną się innowacyjnymi start-upami, a w niedalekiej przyszłości odniosą ogromny sukces rynkowy – mówi Agata Dudar, manager ds. programów akademickich w polskim oddziale Microsoftu, który jest organizatorem przedsięwzięcia.

W Polsce uczestnicy rywalizować będą najpierw w finałach krajowych, a najlepsi dostaną się do finału światowego. W tym roku drużyny walczą o nagrody m.in. w dziedzinach: projekty społeczne, innowacje, gry, a także Code Hunt.

W zeszłorocznej edycji konkursu w kategorii innowacji nagrodzono zespół We Code For Food z Politechniki Białostockiej, który zaprezentował projekt Phobos, pomagający w leczeniu fobii przez terapeutów. W kategorii projekty społeczne zwyciężył system Face Controller, zaprezentowany przez drużynę z Politechniki Rzeszowskiej, umożliwiający sterowanie komputerem za pomocą mimiki, ruchów głowy i komend głosowych. W kategorii gier nagrodę zdobył natomiast zespół z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Członkowie grupy stworzyli grę, w której gracz nie kontroluje bohaterów, tylko środowisko wokół nich. 

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.imaginecup.com.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce 

stopka strony