News -

Jak ujarzmić internet

Wiesz, co należy zrobić, by korzystanie z internetu przynosiło jak najwięcej korzyści, a jak najmniej niebezpieczeństw? Prześlij swoje pomysły do Brukseli.
Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie przyszłości usług internetowych. W specjalnej ankiecie zadaje szereg pytań na temat przejrzystości usług, problemów przy zmianie ich dostawcy oraz zarządzenia ruchem w sieci. Konsultacje to element realizacji zobowiązań Komisji do zagwarantowania otwartości internetu.

Kwestie poruszone w ramach konsultacji pojawiły się wcześniej w ramach debaty o „neutralności sieci”, która toczyła się w Europie w ciągu ostatnich kilku lat. Ankieta opiera się również na wynikach analiz przeprowadzonych przez Organ Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC).

Swoje zdanie w ramach konsultacji wyrazić mogą przedsiębiorstwa świadczące usługi internetowe, twórcy treści i oprogramowania sieciowego, wytwórcy sprzętu telekomunikacyjnego, inwestorzy, władze publiczne oraz konsumenci i ich stowarzyszenia. Procedura zakończy się 15 października 2012 r.

Więcej informacji na stronie:
http://ec.europa.eu/information_society/digital-agenda/actions/oit-consultation/index_en.htm
stopka strony