News -

Jedz lokalnie, myśl globalnie

Promowanie odpowiedzialnych wzorców konsumpcji – to jeden z celów międzynarodowego konkursu organizowanego przez Polską Zieloną Sieć oraz Fundację Otwarty Plan.


W zabawie mogą wziąć zespoły uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych liczące od 3 do 10 osób. Ich zadaniem jest przygotowanie fotoreportażu ukazującego żywność w perspektywie lokalnej i globalnej.

Praca konkursowa powinna składać się z 3-5 zdjęć kolorowych lub czarno-białych. Muszą się one odnosić do jednej z następujących kategorii tematycznych: 

  • Żywność w naszym regionie (kultura, tradycje, gastronomia itp.). 
  • Żywność i środowisko naturalne (odpady i zanieczyszczenie/niszczenie środowiska, marnowanie - oszczędzanie żywności, bioróżnorodność w rolnictwie, rolnictwo ekologiczne/tradycyjne; transport żywności itp.). 
  • Lokalne systemy żywnościowe (ogrody/działki, lokalne targi żywności, kooperatywy spożywcze, żywność sezonowa itp.).

Zdjęcia  wraz z poprawnie wypełnioną kartą zgłoszeniową – należy wysyłać na adres: konkurs@zielonasiec.pl do 12 czerwca 2015 r.

Zwycięski fotoreportaż zostanie zaprezentowany we wrześniu i październiku br. na światowej wystawie EXPO 2015 w Mediolanie. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody, m.in. kosz produktów spożywczych z certyfikatami Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) i ładowarka z panelem słonecznym do telefonów, tabletów i laptopów.

Więcej informacji na stronie www.globalnepoludnie.pl.

stopka strony