News -

Kobiety się liczą!

W związku ze zbliżającymi się Europejskimi Dniami Rozwoju, Komisja Europejska ogłosiła kampanię #SheisWe, której celem jest zwócenie uwagi Europejczyków na kwestię równości płci i zachęcenie ich do aktywniego wspierania kobiet.


Twórcy kampanii zapraszają do lektury historii kobiet, które dzięki swojej sile i determinacji zmieniły losy swoich sióstr, sąsiadek i współobywatelek. 

Wchodząc na stronę projektu można poznać np. 14-letnią Mestawet z Etiopi, która sprzeciwiła się swoim rodzicom chcącym wydać ją za mąż, a teraz walczy o prawa innych młodych kobiet w swojej lokalnej społeczności czy Abhę – edukatorkę seksualną, która pracuje z dorastającymi dziewczynkami w nepalskim regionie Saptari.

Można też włączyć się w walkę na rzecz kobiet i za pomocą dostępnej na stronie aplikacji stworzyć swoje własne równościowe hasło i udostępnić je na Facebooku lub Twitterze. "Chroniąc, wzmacniając, ufając i inwestując w kobiety, zyskujemy wszyscy" zachęcają pomysłodawcy akcji. 

Europejskie Dni Rozwoju w tym roku odbędą się w dniach 6-7 czerwca pod hasłem "Kobiety i dziewczęta na rzecz zrównoważonego rozwoju".

stopka strony