News -

Kochasz kino? Jest coś dla ciebie

Masz 12-14 lat i interesujesz się filmem? Zostań jurorem w międzynarodowym konkursie!


Masz 12-14 lat i interesujesz się filmem? Zostań jurorem w międzynarodowym konkursie!

W tym roku uczniowie z Polski będą mogli po raz pierwszy zdecydować o przyznaniu Nagrody Młodej Widowni rozdawanej przez Europejską Akademią Filmową. Już 5 maja w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędą się seanse nominowanych filmów i głosowanie publiczności.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przygotowały z tej okazji dwa konkursy dla wszystkich uczniów w Polsce. W pierwszym można wygrać udział całej klasy w wydarzeniu, w drugim – zostać jurorem.

Aby wziąć w konkursie grupowym, należy wspólnie z kolegami z klasy przygotować fotoopowieść na temat Tajemnice mojej szkoły. Praca powinna zawierać około 10-12 zdjęć zrobionych samodzielnie lub dostępnych w internecie na wolnych licencjach. Opowieść należy umieścić w serwisie www.zeega.com lub innym, który będzie dogodny dla uczniów (klip filmowy na www.youtube.com, ewentualnie prezentacja na www.prezi.com lub w pliku PowerPoint). Nagrodą jest udział około 5 klas w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (organizator pokrywa koszty zakwaterowania we Wrocławiu i wyżywienia).

Konkurs indywidualny polega na przygotowaniu, nagraniu i przesłaniu poprzez stronę www.skrytykuj.pl recenzji wideo wybranego filmu. Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane dwie osoby, które nakręciły najciekawsze recenzje.

Gotowe prace (linki i pliki) należy przesłać na adres kontakt@nowehoryzonty.pl do 17 kwietnia 2013 r.

Więcej informacji:
karolk@nowehoryzonty.pl oraz na stronie:
www.nhef.pl
stopka strony