News -

Komiks „Paneuropa. Solidarni z Ukrainą”

Przedstawicielstwo KE w Polsce zaprasza do lektury najnowszej edycji komiksu z serii “Paneuropa”.  Głównymi bohaterami historii są nasi ukraińscy sąsiedzi oraz wszyscy Europejczycy, którzy otworzyli przed nimi swoje serca i domy.


Komiks ,,Paneuropa. Solidarni z Ukrainą" jest piątym z serii historii obrazkowych wydawanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Pierwszy numer nosił tytuł ,,Paneuropa vs Pandemonium" i ukazał się w 2019 roku. Później wydano również ,,Paneuropa vs. Smog", ,,Paneuropa vs. CoViD 19" i dwie edycje komiksu "Paneuropa vs. Zmory Przeszłości".

Najnowsze wydanie komiksu dedykowane jest obywatelom Ukrainy, którzy z powodu toczących się w ich kraju działań wojennych byli zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny i szukania pomocy m.in. w Polsce. W komiksie opisani zostali także Polacy, którzy wyciągnęli do Ukraińców pomocną dłoń i pomogli im znaleźć schronienie. 

Publikacja dostępna jest w języku polskim, ukraińskim oraz angielskim. Można ją pobrać bezpłatnie ze stron Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

#Komiks    #Paneuropa    #KomisjaEuropejska

stopka strony