News -

Konferencja w sprawie przyszłości Europy w Warszawie

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się trzeci Panel Obywatelski Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Uczestnicy z całej Europy będą dyskutować o ochronie zdrowia, środowisku i zmianach klimatu.


W dniach 7-9 stycznia Warszawa będzie gospodarzem kolejnej rundy trzeciego Panelu Obywatelskiego Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Paneliści obradować będą w Pałacu Kultury i Nauki (sesje plenarne w dniach 7 i 9 stycznia 2022r.) oraz w Kolegium Europejskim w Natolinie (8 stycznia). Uczestnicy będą dyskutować o zmianach klimatycznych, ochronie środowiska i ochronie zdrowia oraz sformułują rekomendacje na zgromadzenie plenarne Konferencji, zaplanowane na wiosnę 2022 roku. 

W spotkaniach weźmie udział ok. 200 obywatelek i obywateli Unii Europejskiej wybranych losowo przy użyciu metod odzwierciedlających różnorodność UE pod względem pochodzenia geograficznego, płci, wieku, statusu społeczno-ekonomicznego i poziomu wykształcenia. Młodzi ludzie w wieku od 16 do 25 lat stanowią jedną trzecią panelistów.

Celem Konferencji w sprawie przyszłości Europy jest zapewnienie możliwie szerokiego udziału mieszkańców Unii Europejskiej w debacie na temat najważniejszych problemów i wyzwań naszego kontynentu. Oprócz udziału w panelach obywatelskich mieszkańcy UE mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, informowania o lokalnie organizowanych wydarzeniach i wymiany poglądów za pomocą specjalnej platformy cyfrowej.

Wszystkie debaty będą transmitowane online.

Więcej informacji 

#PaneleObywatelskie    #KonferencjaWsprawiePrzyszłościEuropy

stopka strony